Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
آخرین مطالب

ورود به انجمن سایت

به جمع هواداران آی آر پرشین بپیوندید

خبرنامه

نام:

ایمیل:

خانه نرم افزار »»» نرم افزار دانلود Java Runtime Environment 6 Update 14

دانلود Java Runtime Environment 6 Update 14

میانگین امتیار کاربران: / 5
ضعیفعالی 

امروزه بسیاری از شرکت های بزرگ و کوچک دنیا از زبان برنامه نویسی جاوا برای ساخت نرم افزارها و بازیهای خود استفاده می کنند. با نصب ماشین مجازی جاوا بر روی سیستم خود می توانید نرم افزار ها و یا برنامه هایی که بر پایه زبان برنامه نویسی جاوا نوشته شده اند را اجرا کنید.
بیشترین کاربرد جاوا در اجرای بازی های آنلاین، چت با دیگر کاربران در محیط های گفتگویی که به زبان جاوا نوشته شده اند، دیدن تصاویر ۳D و … می باشد. بیشتر این نرم افزار ها و بازی ها نیز از داخل مرورگر ها قابل اجرا بوده و به اصطلاح “applets” و یا ریزبرنامه ها نامیده می شوند.اما این هم نسخه ای جدید از موتور جاوا که در واقع امکان اجرای برنامه ها یا صفحات اینترنتی را که به نحوی از زبان برنامه نویسی جاوا استفاده می کنند را در ویندوز فراهم می کند.

با نصب این برنامه یا پلاگین موتور جاوا به ویندوز اضافه می شود و در کلیه مرورگرها و برنامه ها این پلاگین اضافه شده و مورد استفاده قرار می گیرد. به علت محدودیت از طرف سایت جاوا برای دانلود این برنامه آن را در بخش دانلود قرار دادیم. این نسخه جدید و نسبت به نسخه قدیمی از حجم کمتری برخوردار است و در ویندوز ویستا نیز نصب می شود.Java همچنین مستقل از سیستم عامل است. به این معنی که شما یک برنامه را یک بار می نویسید و این برنامه بر روی هر سیستم عاملی که ماشین مجازی جاوا (Java virtual machine) یا به اختصار JVM بر روی آن نصب باشد به همان شکل و بدون نیاز به هیچگونه تغییری قابل اجرا خواهد بود.


Java زبانی ساده، کاملا شی گرا، با امنیت بالا و دارای امکانات چندبندی (Multi-threading) است. از نگارش۲/۱ به بعد ابزارهای Swing، جاوا را به زبانی آسان و جذاب برای ایجاد یک GUL کاربر پسند تبدیل کرده اند. از نقطه نظر دیگر می توان گفت: که جاوا یک زبان مستقل از سیستم عامل نیست بلکه همانند یک سیستم عامل مستقل و کوچک عمل می کند. همان طور که درWindows زبان های برنامه نویسی امکان اجرا در بستر (Platform) مربوط به Windows/Intel را دارند، برنامه های جاوا امکان اجرا در Java/JVM را دارند. و همانند Windows جاوا هم یک بستر نرم افزاری، تجاری و منحصر به یک شرکت است.


ویکی پدیا :

جاوا اپلت نوعی اپلت در زبان جاوا می‌باشد که جستجوگر را قادر می‌سازد با استفاده از فن آوری جاوا تکه برنامه های را از اینترنت دانلود کرده و اجرا کنند.

اپلت به صورت کامل پنهان شده‌است درون صفحات وب و در متن و زمینه جستجوگر اجرا می‌شود. اپلت زیر کلاسی است از کلاس java.applet.applet که تهیه شده طبق استاندارد واسط میان اپلت و محیط جستجو گرها چرخه تهیه یک زیر کلاس اپلت javax.swing.Japplet نامیده می‌شود که باید استفاده شود برای تمامی اپلت‌های که جزء چرخه ساختن (GNI(Graphical User Interface با روش فراخوانی معینی چرخه حیات اپلت را مدیریت می‌کند البته اگر اپلت در صفحات وب بارگذاری شده باشد. چرخه حیات یک اپلت به طور اساسی به چهار متد زیر ساخته می‌شود:
*Init: این متد برای هر آنچه که برای آغاز اپلت احتیاج دارد این متد پس از خصوصیت‌های param در بر چسب اپلت فراخوانی می‌شود.


Start: این روش متد به صورت خودکار پس از متد init فراخوانی می‌شود هر موقع که کاربر برگردد به صفحه‌ای که حاوی اپلت است دو باره فراخوانی می‌شود.

Stop: این متد به صورت خودکار هر گاه که کاربر از صفحه‌ای که دارای اپلت است به صفحه‌ای که فاقد اپلت است فراخوانی می‌شود از این متد برای توقف انیمیشن هم استفاده می‌شود

Destroy: این متد وقتی فراخوانی می‌شود که جستجوگر به صورت عادی بسته شود. بنابراین اپلت می‌تواند با یک بار مقدار اولیه گرفتن شروع شود و به دفعات زیاد متوقف شود و برای یک بار خاتمه یابد.

از آنجایی که اپلت‌ها در سمت سرویس گیرنده اجرا می‌شوند محدودیت‌های برای آنها در نظر گرفته شده‌است از جمله این محدودیت ما این است که به منابع سرویس گیرنده دسترسی ندارند و نمی‌توانند فایلی را بخوانند یا بنویسند یا برنامه‌ای را اجرا کنند اپلت‌ها از سرویس دهنده وب گرفته می‌شوند و جستجوگر آنها را در صفحات وب یا پنجره‌های رابط کاربر با اپلت جاسازی می‌کند. در مقایسه با صفحات HTML اپلت‌ها می‌توانند رابط گرافیکی قدرتمندتر و پویا تری تولید کنند.

 

مزایای جاوا اپلت

جاوا اپلت‌ها دارای مزایای زیر هستند :


ساده ساخته شده و در سیستم‌عامل های Linux، windows، Mac کار می‌کنند.

همه اپلت‌ها می‌توانند در همه نسخه‌های جاوا و در هر موقع که اپلت نیاز داشته باشد کار کنند.

اپلت بیشتر جستجوگرهای وب را پشتیبانی می‌کند.

کدهای اپلت در هر زمان که در سمت سرویس دهنده تغییر کند با اولین مراجعه کاربر به سایت به روز رسانی می‌شود.

اپلت در صورت موافقت کاربر می‌تواند دسترسی کامل به ماشین در حال اجرا داشته باشد.

اپلت می‌تواند از کامپایلر (اما معمولاً بسیار کند) دیگر زبانها از قبیل ++C استفاده کند و این کار را بسیار سریعتر از جاوا اسکریپت انجام می‌دهد.

 

جاوا اپلت دارای معایب زیر هم می‌باشد :


همیشه به پلاگین (plug-in)جاوا نیاز دارد که این در خیلی از جستجوگرها به صورت پیش فرض وجود ندارد

پیاده سازی plug-in جاوا در پردازش گرهای ویکی‌پدیا:en:amd64 و intel64 کار نمی‌کند.

تا وقتی که JVM راه اندازی نشده‌است نمی‌تواند کار بکند و این در زمان راه اندازی اولیه برای استفاده از جاوا اپلت مهم است.

خیلی سخت می‌تواند به کاربر دسترسی داشته باشد در موارد خاص دسترسی مستقیم به حافظه سرویس گیرنده ندارد

بعضی از برنامه‌ها فقط برای مدیران سیستم طراحی و نصب شده‌است. در نتیجه بسیاری از کاربران نمی‌توانند اپلت‌ها را بطور پیش فرض ببینند.

اپلت‌ها به طور خاص به (JRE(Java Runtime Environmentنیاز دارند.


 

Java Runtime Environment 6 Update 21 نام نرم افزاری است که پلاگین های مورد نیاز برای باز کردن نرم افزارها و سایت هایی که نیاز به جاوا برای اجرا دارند را فراهم می کند. این نرم افزار با مرورگرهای Firefox ، Opera ، Internet Explorer و دیگر مرورگر ها همخوانی دارد. نسخه ی در حال حاضر آخرین نسخه منتشر شده می باشد که شما می توانید با لینک مستقیم از سرور فارسی دانلود دریافت کنید.
ویژگی های کلیدی نرم افزار Java Runtime Environment 6 Update 21 :
- اجرای برنامه های نوشته شده به زبان جاوا در ویندوز
- اضافه کردن پلاگین های مورد نیاز مرورگرها برای باز کردن سایت هایی که نیاز به موتور جاوا دارند
- اضافه کردن قابلیت های بیشتر برای برنامه هایی که در آنها از جاوا قدرت گرفته شده است
- و …

 

 

دانلود Java Runtime Environment 


ورژن : 6 Update 14

حجم کلی : 17MB

دانلود

 پسورد فایل دانلود شده : www.irpersian.net


 

 

آخرین بروزرسانی (چهارشنبه, 06 بهمن 1389 ساعت 18:07)